IT modulio studijų dalyvė: tai ne tik naujos žinios

Nacionalinės švietimo agentūros EdTech centras siūlo pedagogams pasinaudoti galimybe kitais mokslo metais pradėti nemokamas informatikos mokomojo dalyko modulio studijas ir įgyti teisę mokyti informatikos mokomojo dalyko. Registracija į studijas jau vyksta.

EdTech centro modulio studijos startavo dar praėjusiais metais, jose jau dalyvauja beveik 300 pedagogų, viena iš jų – Liuda Mikelaitienė, Vilkaviškio suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos bei Vilkaviškio r. Sūdavos pagrindinės mokyklos mokytoja. Ji interviu metu dalijosi savo studijų įspūdžiais ir įžvalgomis.

Kur pasirinkote studijas?

Modulio studijas pasirinkau Kauno technologijos universitete, patiko pateikta studijų programa. O po studijų galiu pasakyti, kad nesuklydau. Dauguma dėstytojų bendravo kaip su kolegomis, lanksčiai pritaikė užduotis ir atsiskaitymų grafiką, mokė to, ko mums reikėjo, atsižvelgdavo į patirtį.

Kodėl nusprendėte studijuoti? Galbūt kažkas paskatino?

Visąlaik domiuosi naujovėmis, lankau įvairius kursus ir stengiuosi įvairinti savo pamokas. Kai susipažinau su atnaujinama informatikos bendrąja programa, pagalvojau, kad galbūt atėjo laikas truputį rimčiau pažiūrėti į studijas. Viename EdTech centro organizuotame susitikime buvo pasidalyta informacija apie EdTech studijų programas ir galimybę nemokamai studijuoti. Aišku, informacija pasidalijome su savo kolegomis, bet mintis studijuoti kilo ir man.

Kurios studijų dalys Jums patiko labiausiai?

Išmaniosios informacinės technologijos ir skaitmeninio turinio kūrimas. Per paskaitas galėjome išbandyti nemažai įvairių programų. Dirbome kartu su dėstytojais ir kūrėme savo darbus. Tuo pat metu diskutuodami su kolegomis, kurie buvo įvairių specialybių atstovai, kalbėjome, kaip visa tai galėtume pritaikyti mokykloje, pamokose. Dar vienas tokių studijų pliusas – galimybė bendrauti su kolegomis, kurie pasidalija patirtimi, sėkmingomis istorijomis ar mokymo metodais. Tai neįkainojama. Juk susirinkę skirtingų specialybių, skirtingo stažo ir patirties kolegos iš visos Lietuvos.

Kas labiausiai nustebino?

Išmaniosios technologijos – kaip greitai viskas keičiasi ir kiek yra įvairių būdų, skaitmeninių priemonių padėti žmogui. Ir dėstytojai per paskaitas nustebindavo aktualijomis.

Ar manote, kad sustiprinote savo kompetencijas per šį laikotarpį?

Taip. Studijos papildė turimas žinias, kolegos pateikė naujų įdomių idėjų, užmezgiau naujų pažinčių.

Kaip pritaikysite naujas žinias?

Esu matematikos ir IT mokytoja. Tikrai yra erdvės taikyti įdomias informacines komunikacines technologijas, tai gali būti ir įdomios užduotys, ir projektinė veikla. Mokėmės kurti interaktyvias užduotis, pabėgimo kambarius, o tai tikrai gali praversti pamokose.

Ar pavyko suspėti studijuoti?

Meluočiau, jei sakyčiau, kad laiko netrūko. Labai palaikė šeima, tiek su namų ruoša, tiek netrukdė paskaitų metu. Aišku, dirbant dviejose mokyklose ir dar turint visuomeninių įsipareigojimų, studijos buvo iššūkis. Didelis pliusas, kad šios studijos nuotolinės.

Ar rekomenduotumėte IT modulio studijas kolegoms?

Taip. Tai ne tik naujos ir atnaujintos žinios, proga išbandyti save, bet ir galimybė pabendrauti su bendraminčiais, o kai studijos nuotolinės, dar lengviau ir suderinti.

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE NEMOKAMAS IT MODULIO STUDIJAS PEDAGOGAMS >>>>

 

Projektas „Skaitmeninė švietimo transformacija“ įgyvendinamas pagal ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamą Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis.


en_GBEN