IT modulio studijų dalyvė: pačios noras daugiau susipažinti su technologijomis atvedė į studijas

Nacionalinės švietimo agentūros EdTech centras siūlo pedagogams pasinaudoti galimybe kitais mokslo metais pradėti nemokamas informatikos mokomojo dalyko modulio studijas ir įgyti teisę mokyti informatikos mokomojo dalyko.

EdTech centro modulio studijos startavo dar praėjusiais metais, jose jau dalyvauja beveik 300 pedagogų, viena iš jų – Lina Juknevičienė, Klaipėdos „Gilijos“ pradinės mokyklos pedagogė. Ji interviu metu dalijosi savo studijų įspūdžiais bei įžvalgomis.

 

Trumpai papasakokite apie save.

Aš esu anglų kalbos mokytoja ekspertė. Jau daugiau nei 20 metų dirbu pradinėje mokykloje. Paskutinius 4 metus įsitraukiau į technologijas, mokykloje turiu neformalaus ugdymo būrelį „Išmaniai į ateitį“, kuriame mokau mokinius apie IT technologijas.

Kodėl nusprendėte studijuoti?

Pasiūlė pavaduotoja ugdymui, tačiau pačios noras daugiau susipažinti su technologijomis atvedė į šias studijas. Pasirinkau Vilniaus universiteto siūlomą programą.

Kas studijose patiko labiausiai?

Studijose labiausiai patiko visos praktinės veiklos pačių paskaitų metu, kai gali iš karto klausti, jei ko nesupranti ir džiaugtis gautais rezultatais čia ir dabar. Labiausiai nustebino studijų kokybė – reikia daug mokytis, supratau kiek daug aš dar nežinau, kiek kitų dalykų žinių reikia norint tinkamai įsisavinti IT kursą.

Ar jau žinote, kaip pritaikysite žinias?

Naujas žinias minimaliai jau galėjau pritaikyti būrelio veikloje. Kadangi technologijos juda į priekį, tai mokykloje reikės specialistų ir dalį savo krūvio norėčiau skirti IT. Taip pat tikiuosi atsiras integruotos veiklos mokykloje ir savo dalyke galėsiu taip pat taikyti IT.

Ką patartumėte kolegoms?

Studijos tikrai nėra lengvos, rekomenduočiau tiems, kas turi noro, smalsumo, žingeidumo. Aišku visa tam prireiks ir laiko.

 

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE NEMOKAMAS IT MODULIO STUDIJAS PEDAGOGAMS >>>>

 

Projektas „Skaitmeninė švietimo transformacija“ įgyvendinamas pagal ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamą Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis.


lt_LTLT