Šiandien prasidedančioje tarptautinėje parodoje BETT („British Education and Training Technology“) Lietuva pirmą kartą prisistato kaip šalis. Nacionalinės švietimo agentūros EdTech centro koordinuojamame šalies stende EdTech srities verslo įmonės, startuoliai, aukštosios mokyklos demonstruoja Lietuvos švietimo inovacijų produktus ir atskleidžia šalies potencialą.
Londone vykstančiame renginyje Lietuvos stende dalyvauja 11 EdTech produktų kūrėjų. Jie stendo lankytojus supažindina su lietuvių kurtais skaitmeniniais mokymo sprendimais, pristato savo produktus bei galimybes investuoti į Lietuvos EdTech rinką.
„Vykstame į BETT su svarbia žinute – „Lithuania Connects EdTech players“, kuri kviečia užsienio parnerius, investuotojus ir inovatyvių sprendimų kūrėjus prisijungti prie EdTech ekosistemos. Taip pat pabrėžiame lankstų ir nuolatinį bendradarbiavimą tarp mokslininkų, praktikų, verslo atstovų bei valstybinių įstaigų kuriant inovacijas. Šios jungtys, duodančios puikių rezultatų, yra stiprioji Lietuvos pusė, kurią kartu su Lietuvos švietimo pranašumais pristatome tarptautinėje parodoje“, – sako EdTech centro vadovė Indrė Šuolienė.
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė akcentuoja EdTech centro svarbą. „Mūsų tikslas yra siekti, kad inovacijų kūrėjai dirbtų kartu su mokytojais ir kartu kurtų produktus, kurie reikalingi švietimo sistemai. Turime pripažinti, kad Lietuvos švietimo rinka yra nedidelė, todėl svarbu, kad mūsų startuolių kuriamos inovacijos galėtų būti diegiamos ir kitose valstybėse“, – teigia ministrė.
NŠA EdTech centro įgyvendinamo projekto „Skaitmeninės švietimo transformacijos („EdTech“)“, kurio bendra vertė siekia 33,5 mln. eurų, yra vienas iš Vyriausybės prioritetinių darbų. EdTech centras supažindina švietimo įstaigas – nuo darželių iki universitetų – su inovatyviausiomis ugdymo priemonėmis, kviečia išbandyti naujus, patrauklius skaitmeninius mokymosi sprendimus mokyklose, perduoda mokytojų ir mokinių grįžtamąjį ryšį startuoliams, IT įmonėms. Projekto metu mokyklos taip pat galės gauti hibridiniam mokymui skirtos įrangos.
EdTech centro vadovės Indrės Šuolienės teigimu, vienas svarbiausių dalyvavimo parodoje tikslų – megzti ir plėtoti partnerystes su įvairių šalių EdTech ekosistemos veikėjais ir iš privataus, ir iš mokslo, ir iš valstybinio sektorių.
Lietuvai pirmą kartą parodoje BETT dalyvaujant su stendu, siekta sukurti išskirtinį dizainą, kuris atspindėtų pagrindinę Lietuvos komunikuojamą žinutę. Tam pasirinkti unikalių menininko Algio Kriščiūno kūrinių fragmentai, apjungiantys šalies vaizdus, šiuolaikiškų technologijų asociacijas bei jų tarpusavio ryšį.
Paroda BETT („British Education and Training Technology“) vyks kovo 29-31 d. Londone. Tai didžiausias jau 37 metus organizuojamas švietimo technologijų ir inovacijų renginys pasaulyje, šiemet vienijantis virš 600 skirtingų EdTech atstovų, daugiau nei 120 šalių bei pritraukiantis per 30000 lankytojų.