Susitikime su „Microsoft“ švietimo sektoriaus vadovais – diskusija apie ugdymo ateitį

Nacionalinėje švietimo agentūroje vykusiame susitikime su „Microsoft“ atstovais buvo aptarti globalios švietimo skaitmeninės transformacijos ir mokytojų skaitmeninės kompetencijos klausimai.

Lietuvoje lankėsi „Microsoft“ Švietimo sektoriaus direktorė Europos, Vidurio Rytų ir Afrikos (CEMA) regionui Jaye Richards-Hill, Švietimo skyriaus vadovė centrinei Europai LenkaAxlerova.

Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė susitikimo metu pristatė EdTech centro veiklą, centro vadovė Indrė Šuolienė apžvelgė skaitmenio turinio kūrimo, mokytojų skaitmeninės kompetencijos gerinimo iššūkius.

Jaye Richards-Hill, kuri daug metų dirbo biologijos mokytoja, atkreipė dėmesį į pedagogų skaitmeninių kompetencijų gerinimo svarbą. Ji pažymėjo, kad koronaviruso pandemijos laikotarpis paskatino mokytojus greitai tapti IT naudotojais, tačiau sukūrė ir naujų iššūkių.

„Mokytojai turi pajusti, kokią vertę sukuria mokėjimas naudotis IT teikiamomis galimybėmis. Lygiai taip pat mokytojus reikia skatinti naudotis dirbtinio  intelekto įrankių galimybėmis. DI atskleis didžiules galimybes švietimui. Mokytojų vaidmuo šiuo laikotarpiu svarbus kaip niekad“, – sakė ji ir pridūrė, kad būtina derint skaitmeninių mokymo priemonių naudojimą ir įprastą ugdymą.

Susitikime taip pat dalyvavo „Microsoft Azure“ debesų kompiuterijos platformos specialistas centrinei Europai Laurynas Dovydaitis ir Švietimo sektoriaus patarėjas Baltijos šalims, Sakartvelui ir Ukrainai Gytis Česnuitis.


en_GBEN