Startavo EdTech centro stažuotė Pietų Korėjoje

Nacionalinės švietimo agentūros EdTech centro Lietuvos mokytojams ir universitetų atstovams organizuotas vizitas į Pietų Korėją prasidėjo susitikimu Lietuvos ambasadoje Seule ir apsilankymu viename garsiausių elektronikos ir telekomunikacijų tyrimų institute (ETRI) Daejeono mieste.

 

Delegaciją priėmęs Lietuvos ambasadorius Pietų Korėjoje Ričardas Šlepavičius ir ministrė patarėja Asta Slavinskaitė pristatė atstovybės veiką ir svarbiausios jos uždavinius. Pasak ambasadoriaus, vienas svarbiausių jo ir komandos uždavinių yra stiprinti Lietuvos ir Korėjos bendradarbiavimą švietimo ir mokslo srityse.

 

Šlepavičiaus teigimu, didžiausią maždaug 150 lietuvių bendruomenės šioje šalyje dalį sudaro būtent čia atvykę studijuoti tautiečiai, kuriuos sužavi korėjiečių kalba ir šalies kultūra, svarbiausia – jos pop muzika, turinti gerbėjų visame pasaulyje.

 

Ambasadorius Nacionalinės švietimo agentūros atstovams perdavė prašymą taip pat ieškoti galimybių bendradarbiauti ne tik universitetų, bet ir bendrojo ugdymo mokyklų lygmenyje, siūlyti idėjas šiuo klausimu. Anot ambasadoriaus, Korėjos turtas yra mokslas ir švietimas, tad bendradarbiavimas mūsų šaliai yra naudingas.

 

ETRI  yra vienas didžiausių Pietų Korėjos valstybinių tyrimų institutų, kuris specializuojasi skaitmeninėse inovacijose ir yra vienas tarptautiškiausių institutų šalyje. Institutas pristatė edtech technologijas ir pramonę. Lietuvos delegacijai taip pat papasakojo apie savo edtech tyrimų projektus ir startuolius, pademonstravo per 46 veiklos metus sukurtus tarptautinę šlovę pelniusius išradimus medicinos, televizijos, ryšio srityse, technologijas, kurios taikomos ir švietimo srityje.

 

NŠA direktorė Rūta Krasauskienė pristatė agentūros ir jos EdTech centro veiklą.

 

Šis institutas dabar daug dėmesio skiria dirbtinio intelekto sričiai. Jau dabar apie 900 tūkstančių korėjiečių mokinių anglų kalbos mokosi naudodamiesi DI paremtu įrankiu, kuriami nauji DI įrankiai mokytis matematikos ir anglų kalbos.

 

Korėjiečiai paprašė suteikti daugiau informacijas apie galimybes Lietuvos mokykloms pasiūlyti jų Edtech sprendimus. Taip pat sutarta aptarti įvairias bendradarbiavimo galimybes su Lietuvos universitetais.


en_GBEN