Skelbiama mergaičių komandų atranka į vasaros kibernetinio saugumo stovyklą „CyberWizards 2024“

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) kviečia mokyklinio amžiaus mokines kartu su savo informacinių technologijų mokytoju suformuoti komandą, ją užregistruoti, dalyvauti atrankoje ir laimėti įspūdžių pilną savaitę tarptautinėje kibernetinio saugumo stovykloje „CyberWizards 2024“, kuri šią vasarą vyks Estijoje.

Kam skirta ši stovykla?

Stovykla skirta 13-16 metų mokinėms, besimokančioms toje pačioje mokykloje ir mėgstančioms iššūkius bei galvosūkius. Nereikia jokių išankstinių programavimo ar kibernetinio saugumo žinių – reikalingas tiesiog smalsumas ir entuziazmas, kad būtų malonu savaitę tyrinėti ir mokytis naujų dalykų.

Kartu su komandos narėmis į stovyklą Estijoje taip pat vyks jų informacinių technologijų mokytojas ir vienas iš komandos narių tėvų ar globėjų. Lydintieji asmenys turi mokėti kalbėti angliškai.

Kada ir kur vyks stovykla?

Tarptautinė vasaros stovykla vyks Estijos mieste Ketnoje 2024 m. liepos 29 d. – rugpjūčio 3 d.

Ką veiksite stovykloje?

Kiekvieną dieną vyks kibernetinio saugumo užsiėmimai, kuriose susipažinsite su kibernetinio saugumo sritimi ir spręsite įdomias užduotis (pvz.: kaip gauti informaciją iš įvairių tipų failų (JPG, WAV ir kt.); kaip naudotis „Linux” ir kt.).

Stovyklos pabaigoje komandos tarpusavyje rungtyniaus virtualiame žaidime „Užfiksuok vėliavą“ (angl. „Capture the Flag“), kurio metu teks spręsti įvairias kibernetinio saugumo užduotis ir pritaikyti stovyklos metu įgytas žinias.

Tikslesnė programa bus paskelbta likus kelioms savaitėms iki stovyklos pradžios.

Kokias kalbas reikia mokėti norint dalyvauti stovykloje?

Pagrindinė bendravimo kalba stovykloje bus anglų kalba.

Kiek kainuoja stovykla?

Kelionė, stovykla, maitinimas ir užsiėmimai stovykloje visoms dalyvėms ir jas lydintiesiems asmenims yra nemokami.

Komandos narių ir jas lydinčių asmenų nuvykimas ir dalyvavimas vasaros stovykloje „CyberWizards 2024“ bus apmokėtas iš 2021–2027 m. Skaitmeninės Europos programos lėšomis finansuojamoms projekto Nr. 101127814 „Kibernetinio saugumo bendruomenės kompetencijų didinimas“ lėšų.

Daugiau informacijos: https://www.nksc.lt/naujienos/nksc_skelbia_mergaiciu_komandu_atranka_i_vasaros_k.html


en_GBEN