EdTech centro projektas – geriausias Europoje švietimo srityje

Barselonoje paskelbti prestižinių Europos apdovanojimų „Innovation in Politics Awards“ 2024 metų laimėtojai. Pirmąją vietą švietimo („Education: Learning, Teaching, Empowerment“) kategorijoje laimėjo Nacionalinės švietimo agentūros projektas „Skaitmeninė švietimo transformacija („EdTech“)“.

 

Komisija, sudaryta iš 1017 Europos piliečių, daugiausia švietimo ekspertų, šį projektą išrinko kaip išskirtinį Europos politinių inovacijų pavyzdį. Iš 334 paraiškų, kurias pateikė 26 Europos šalys, jis surinko daugiausia komisijos balsų švietimo srityje.

 

Pripažinimą pelnė Edtech centro edukacinių technologijų išbandymo platforma (testbed). Ši platforma yra praktinis būdas mokykloms ir kūrėjams išbandyti naujausias švietimo technologijas realioje mokymosi aplinkoje. Sprendimų teikėjai gauna grįžtamąjį ryšį iš mokyklų, todėl gali tobulinti savo produktus ir plėsti rinką. Daugiau nei 10 000 mokinių ir daugiau nei 250 mokyklų jau išbandė beveik 40 edukacinių technologijų sprendimų.

 

„Tai ne tik Edtech centro laimėjimas, tai visos Lietuvos pergalė. Šis pasiekimas suteikia pasitikėjimo ir patvirtina, kad pasirinkome teisingą kelią. Šis įvertinimas motyvuoja centro komandą ir mūsų partnerius dar labiau susitelkti ties Lietuvos švietimo skaitmenine transformacija“, – sako EdTech centro vadovė Indrė Šuolienė.

 

Projektas „Skaitmeninė švietimo transformacija („EdTech“)“ yra vienas iš penkių šios kadencijos Vyriausybės prioritetinių projektų. Jis finansuojamas ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo „Naujos kartos Lietuva“ priemonės ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Projekto vertė – daugiau kaip 33 mln. eurų.

 

Skaitmeninę transformaciją švietimo įstaigose įgyvendinantis Nacionalinės švietimo agentūros EdTech centras sudaro galimybes pedagogams dalyvauti IT studijose, tobulinti praktinius įgūdžius, kuria naujas skaitmenines mokymo priemones, organizuoja vietinius ir tarptautinius renginius, stažuotes, padeda mokykloms išbandyti naujausias edukacines technologijas, aprūpina kompiuterine įranga švietimo įstaigas, vykdo kitas su švietimo sektoriumi susijusias veiklas.

 

Edtech centro projektas ir pernai buvo patekęs tarp šio konkurso finalininkų.

 


en_GBEN