EdTech centro ir Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos bendradarbiavimo rezultatas – edukacinės laidos apie dirbtinį intelektą

Netrukus startuos Nacionalinės švietimo agentūros EdTech centro kartu su Lietuvos dirbtinio intelekto asociacija ir Lietuvos moksleivių sąjunga kuriamų laidų „AI_biblioteka“ ciklas, skirtas dirbtinio intelekto (DI) tematikai.

 

Jau nufilmuota pirmoji laida „Kas yra kas“ , skirta bendram susipažinimui su dirbtinio intelekto galimybėmis. Kitose laidose bus kalbama apie DI etiką, kompiuterinių žaidimų įtaką suvokiant DI, saugių sprendimų kūrimą, ateities profesijas, DI įtaką kūrybiškumui.

 

„Apie dirbtinį intelektą šiuo metu kalbama daug, jis apipintas didžiule neapibrėžtumo skraiste. Ir kuo daugiau apie tai žiniasklaidoje kalbama, tuo daugiau mitų prikuriama. Jums taip pat kyla klausimų, kaip dirbtinis intelektas paveiks kasdienines veiklas? O gal jau galime nieko nebesimokyti ar nebedirbti, nes DI viską už mus padarys? O gal kaip tik atvirkščiai, darbui su naujomis technologijomis reikės išskirtinių naujų žinių ir kompetencijų? Tokių klausimų kyla ne tik mokiniams bei studentams. Šiuos ir kitus klausimus norime išlukštenti ir paaiškinti jau netrukus startuojančioje laidoje“, – pažymi EdTech centro vadovė Indrė Šuolienė.

 

Laida visų pirma skirta vyresniųjų klasių mokiniams, mokytojams, studentams, tačiau jos turinys turėtų sudominti ir smalsiąją visuomenės dalį, siekiančią gauti daugiau patikimos informacijos apie DI įrankių galimybes.

 

Laidos metu bus kalbinami DI bei duomenų mokslo sričių profesionalai,  kurie pasidalins savo įžvalgomis apie DI vystymąsi, panaudojimą dabar bei pabandys žvelgti į ateitį. Išgirsime pačių mokinių keliamus klausimus ir savo srities žinovų atsakymus į juos.

 

Ją ves studentės Meida Kvedaraitė, Liepa Eva Mickevičiūtė, 11 klasės mokinys Ridas Urbonavičius ir Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos valdybos pirmininkas Deividas Matačiūnas.


en_GBEN