EdTech centras aptarė bendradarbiavimo galimybes su „Google“ atstovais

Nacionalinės švietimo agentūros EdTech centro atstovai susitiko su „Google for Education“ vadovu Centrinės ir Rytų Europos šalims Pawel Czerwony aptarti bendradarbiavimo tarp kompanijos ir Lietuvos švietimo sistemos.

 

Pawel Czerwony pristatė „Google for Education“ platformos ir „Google Chromebook“ kompiuterių privalumus. „Google Cloud“ Viešojo sektoriaus vadovė Baltijos šalims Jolanta Kručelienė pasakojo apie kaimyninės Latvijos patirtį naudojant šias primones.

 

Šiuo metu Lietuvoje mokyklos naudoja „Google“ „Microsoft“, „Moodle“  ir kitas aplinkas. 77 mokyklos naudoja „Google for Education“.

 

„Google“ atstovai

 

Susitikime dalyvavęs Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius pažymėjo skaitmeninio turinio svarbą Lietuvai. Jis akcentavo, kad Lietuvoje pačios mokyklos renkasi švietimo technologinius sprendimus, visi turi vienodas galimybes atvirai dalyvauti įrangos pirkimo konkursuose.

 

EdTech centro vadovė Indrė Šuolienė pažymėjo, kad svarbu mokytojus paskatinti išbandyti technologijas.

 

„Lietuva yra užsibrėžusi iki 2030 metų pasiekti, kad mokyklų aprūpinimas pasiektų tokį lygį, jog vienas kompiuteris tektų dviem mokiniams. Tai padėtų mokiniams ir mokytojams sparčiau išbandyti naujas technologijas ir jas taikyti pamokose“, – teigia Indrė Šuolienė.

 

Aptarta ir mokinių laiko prie ekranų ribojimo svarba, būtinybė išlaikyti balansą tarp įprasto mokymosi ir skaitmeninių priemonių naudojimo.

 

Susitikimo metu sutarta, kad abi pusės ieškos tolesnio bendradarbiavimo galimybių.


en_GBEN