Geroji inovacijų praktika: kaip sekasi iš(si)bandyti sprendimus mokyklose?

Apie 10 tūkst. mokinių įvairiose šalies mokyklose išbandė inovatyvius sprendimus švietimui. Nacionalinės švietimo agentūros EdTech centro sudaryta galimybė dalyvauti šiame išbandyme leidžia edukacinių technologijų kūrėjams tobulinti savo produktus ir siūlyti juos mokykloms naudoti ugdymo procese.

Per įvykdytus du išbandymo (angl. „testbed“) etapus (rugsėjo – gruodžio mėn. ir kovo – birželio mėn.) arti 230 mokyklų, darželių ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų panoro susipažinti su 33 verslo siūlomais EdTech sprendimais.

Detalesni veiklos rezultatai (kiek dalyvavo mokyklų, sprendimų ir mokinių) atsispindi specialiai parengtame išbandymo žemėlapyje, kuriame rodikliai pateikti apskritimis.

Sprendimų išbandymo tikslas – sukurti tarpusavio bendradarbiavimo sistemą tarp mokyklų ir kūrėjų, leidžiančią keistis svarbia informacija ir gerinti savo vykdomas veiklas.

„Švietimo įstaigos, kurios dalyvavo testavime, galėjo iš startuolių sąrašo laisvai rinktis norimus išbandyti produktus. Visi priemonių kūrėjai suteikė savo kurtas edukacines technologijas ir reguliariai konsultavo mokytojus. Savo ruožtu mokyklos pateikia savo pastebėjimus ir pasiūlymus produktų tobulinimui, taip vėliau rinkoje sulaukdamos bendrojo ugdymo programas ir vartotojų poreikius atitinkančių patrauklių edukacinių priemonių“, – sako EdTech centro specialistas Justas Paulikas.

Tarp testuojamų sprendimų galima rasti virtualios realybės priemonių, kalbų mokymų programinės įrangos, sužaidybintą mokinių karjeros kelio konsultavimą, pamokos planavimo įrankius, įtraukčiai skirtus įrenginius ir daug kitų. Su visais išbandytais produktais susipažinti galima čia.

Edukacinių technologijų testavimas užsienio valstybėse yra itin populiari praktika, todėl lietuviškas „testbed“ pritraukia ir tarptautinių startuolių, kurie kartu su savimi į mokyklas atsineša aktualiausias EdTech tendencijas.

Visos mokyklos dar turės galimybę sudalyvauti testavimuose – papildomas etapas startuos nuo naujų mokslo metų. Informacija ir kvietimai bus skelbiami EdTech centro puslapyje bei socialiniuose tinkluose.

Siekiant supažindinti švietimo bendruomenę su išbandymo procesu, EdTech centras parengė metodines rekomendacijas, padedančias kokybiškai atlikti „testbed“. Rekomendacijos aktualios norint labiau suprasti eigą prieš dalyvavimą EdTech centro organizuojamuose išbandymuose, be to užtikrinant, kad ši geroji praktika nenutrūktų ir pasibaigus projektui. REKOMENDACIJOS >>>>

Projektas „Skaitmeninė švietimo transformacija“ įgyvendinamas pagal ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamą Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis.


en_GBEN